content top

Owady szkodzące człowiekowi

Owady szkodzące człowiekowi

Na kuli ziemskiej żyje wręcz niezliczona ilość owadów. Możemy spotkać je praktycznie na każdym kroku, chociaż, ze względu na ich gabaryty, często ich nie zauważamy. Z pewnością są one również w naszym domu, co oczywiście nie musi stanowić jakiegoś poważnego problemu.

Pająki, muchy i inne tego typu gatunki nic nam nie zrobią, chociaż może nie należą do zbyt estetycznych stworzeń. Są również owady zdecydowanie bardziej uciążliwe, czyli szkodniki. Z nimi powinno się zrobić porządek, jeśli zamieszkały w naszym domu.

W jaki sposób możemy poradzić sobie na przykład z plagą moli? Z pewnością nie powinno się dopuścić do sytuacji, w której te owady masowo zadomowią się w naszym mieszkaniu.

Jeśli zobaczymy kiedyś chociażby jednego małego jasnego motylka, to jest to znak, że powinniśmy wyposażyć się w bagno czy też goździki. Torebki wypełnione tymi roślinami umieśćmy we wszystkich szafach z ubraniami lub też z pościelą. Kiedy mole się rozplenią, to ich wyeliminowanie będzie zdecydowanie trudniejsze.

Również karaluchy należy zaliczyć do grona domowych szkodników. W walce z nimi najlepiej jest posłużyć się środkami chemicznymi, chociaż oczywiście fizyczna eliminacja pojedynczych owadów także jest wskazana. Jeśli sami ich nie pokonamy, to powinniśmy wesprzeć się usługami firmy zajmującej się unicestwianiem szkodników domowych.

Czytaj dalej

Owady w domu

Owady w domu

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że w naszym mieszkaniu jest zdecydowanie więcej domowników, niż jest w nim zameldowanych osób. Chodzi tutaj o różnego rodzaju owady, których obecność czasami jest wysoce niewskazana.

W naszych domach często pojawiają się na przykład mole. W jaki sposób wyglądają te owady? Dorosłe osobniki są niewielkimi motylkami, których skrzydła mają jasną barwę. W

silnik mercury 25 km Czytaj dalej

Owady w przestrzeni domowej

Owady w przestrzeni domowej

Owady są najliczniej występującymi stworzeniami na naszej planecie. Można je znaleźć praktycznie wszędzie, w tym również w naszej przestrzeni domowej. Niektóre z nich nie szkodzą nam w żaden sposób, jak chociażby pająki.

Ich obecność w naszym mieszkaniu nie jest więc jakimś szczególnym problemem, chociaż wiadomo, że mało kto jest z niej zadowolony. Są również takie owady,

Czytaj dalej
content top