Wojna domowa

Jest wiele stworzeń, które mogą czynić szkody w naszym gospodarstwie domowym. Najczęściej w mieszkaniach pojawiają się gryzonie, mole, karaluchy oraz mrówki. Z każdym z tych gatunków należy walczyć za pomocą innych metod.

Zdecydowanie najgroźniejszymi niepożądanymi gośćmi w naszym domu są gryzonie, a w szczególności szczury. Stworzenia te egzystują na co dzień w takich miejscach jak śmietniki czy kanały, co sprawia, że są nosicielami wielu groźnych bakterii oraz zarazków.

Właśnie ta kwestia jest z perspektywy człowieka najniebezpieczniejsza. Szczury są bardzo sprytne, szybkie, a czasami nawet agresywne. Po ugryzieniu przez takiego monstrualnego gryzonia trzeba więc zgłosić się do lekarza.

Karaluchy, mrówki czy mole naszemu zdrowiu raczej nie zagrażają, jednak mogą one niszczyć zapasy naszej żywności, tkaniny, a nawet meble. Mole żywią się włóknami, a larwy tych stworzeń potrafią zalęgnąć się na przykład w szafie z ubraniami i w dłuższym okresie czasu zrobić tam niemałe spustoszenie.

Te stworzenia są niewielkich rozmiarów, także trudno je będzie odnaleźć i pojedynczo wyeliminować. Można je jednak skutecznie odstraszyć, poprzez zastosowanie zasuszonego ziela bagna, lawendy czy też goździków. Domowe szkodniki potrafią napsuć nam mnóstwo krwi. Walczyć z nimi powinno się umiejętnie, stosując sprawdzone i skuteczne metody działania.

www.rostowski.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.